Atletiko konačno savladao Đironu, remi u Barseloni

Primera 2. apr 201921:15 > 22:28
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

U prvom duelu 30. kola španske La Lige, Atletiko je na Metropolitanu bio bolji od Đirone sa 2:0.

U prvom poluvremenu, Atletiko je imao dve odlične prilike, prvo je Koke nakon sjajnog udarca prodrmao prečku, a potom je Morata prebacio loptu preko gola u situaciji jedan-na-jedan sa golmanom.

Đirona je i u nastavku uuspešni odolevala, i činilo se da je na putu da ostane neporažena i na šestom duelu sa Atletikom.

Ipak, nakon što je lopta posle pokušaja Morate završila u korneru, Atletiko je postigao gol, koji je prvobitno poništen.

Sudija je ubrzo konsultovao VAR i utvrdio da ni Grizman, ni Godin koji je posle odbitka poslao loptu glavom u mrežu, nisu bili u ofsajdu.

U nadoknadi vremena, Grizman je istrčao kontru i potvrdio pobedu, postigavši drugi gol na meču.

Espanjol i Hetafe su u Barseloni odigrali nerešeno 1:1. Domaćin je poveo u 56. minutu golom Borhe Iglesiasa, 12. u sezoni.

Gosti su nakon primljenog pogotka zaigrali ofanzivnije i došli do izjednačenja u 72. minutu preko Anhela.

Hetafe, za koji je Nemanja Maksimović odigrao standardno dobro svih 90 minuta, ostao je na četvrtom mestu sa 47 bodova, dok je Espanjol 13. sa 35 bodova.

Pratite rezultate i tabelu La Lige na našem sajtu.