Real se izborio sa zvižducima i Eibarom, Karim spasilac

Primera 6. apr 201917:59 > 18:09
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Ekipa Reala savladala je Eibar na svom terenu rezultatom 2:1 u 31. kolu La Lige.

U prvom poluvremenu je Real igrao očajno i nije napravio maltene nijedn priliku. Jedino što se vodilo kao šansa je promašaj Gereta Bejla, ali je on bio u evindentnom ofsajdu tako da bi VAR poništio njegov eventualni pogodak.

U 39. minutu je veoma loše odreagovala odbrana Reala, sam je bio Mark Kardona koji je doneo vođstvo gostima. Navijači Reala su veoma glasnim zvižducima ispratili svoje ljubimce u svlačionicu.

Real je u drugom poluvremenu konačno počeo da igra u skladu as svojim renomeom, a izjednačenje je u 59. minutu doneo Karim Benzema. Do tog momenta su dva gola poništena na obe strane i to uz asistenciju VAR.

Madriđani su do vođstva došli u 81. minutu kada je Toni Kros asistirao Benzemi za njegov drugi gol na meču i 17. u La Ligi ove sezone. Do kraja meča je Real imao još nekoliko odličnih prilika, pogođena je stativa gola Marka Dmitrovića koji je takođe skinuo jedan zicer Benzemi.