Hetafe u nadoknadi do boda protiv Valjadolida

Primera 14. apr 201914:03 > 14:10
Denis Doyle/Getty Images

U 32. kolu španske La lige u sjajnom meču na Zorilji Valjadolid i Hetafe odigrali su nerešeno, uz četiri gola.

Gosti su stigli do prednosti već u 14. minutu kada je, nakon slobodnog udarca, Suarez sjajno asistirao Arambariju, koji je postigao možda i najlepši gol na meču, sa više od 20 metara.

16. minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja, posle asistencije Naća Martineza, koji je centrirao sa leve strane za gol nekadašnjeg igrača Hetafea Serđija Gvardiole.

Domaći su mogli do prednosti u finišu prvog poluvremena ali je Enes Unal promašio udarac glavom.

U nastavku je viđeno dosta uzbuđenja, dve promašene šanse imao je Valjadolid preko Unala i Keka, a onda je došlo do preokreta.

Posle centaršuta Valda Rubija, Arambari je nespretno pogodio saigrača Đenea u ruku što je donelo penal, iz kog je precizan bio Unal.

Nešto ranije Hetafe je ostao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio u 63. minutu Olivera.

U finišu utakmice Valjadolid je mogao da obezbedi trijumf, ali je posle sjajne kontre pogrešio Naćo er je bez potrebe asistirao Valdu Rubiju, a mogao je i sam da da gol.

Domaći su kažnjeni u petom minutu sudijske nadoknade kada je sudija Munuera dosudio sumnjivi jedanaesterac posle faula Oskara Plana nad Ugom Durom.

Molina je bio precizan za konačnih 2:2 i produžetak nade da će Hetafe izboriti Ligu šampiona jer im Sevilja sada beži jedan bod.

Gosti su propustili veliku priliku da pobegnu od opasne zone, ali su ipak osvojili samo 31. bod, pa se i dalje nalaze među najugroženijim timovima.