Rajo ide ka Segundi, Viljareal pobegao u bezbednu zonu

Primera 14. apr 201916:13 > 20:43
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su Rajo Valjekano na svom terenu u uzbudljivoj utakmici 32. kola La Lige sa 3:2.

Domaći su tim trijumfom došli na sedmu poziciju na tabeli, koja vodi u Evropu, sa 46 bodova, koliko ima i šestoplasirana Valensija.

Rajo je i dalje u zoni ispadanja, na 19. mestu sa 27 poena, četiri manje od prvog iznad crte Valjadolida.

Lavovi su sjajno otvorili meč i već u drugom minutu poveli preko Injakija Vilijamsa. Do duplog vođstva mogli su da stignu u 18, ali je penal Raula Garsije odbranio golman Valjekana.

Kazna za taj promašaj stigla je u finišu poluvremena. Igrao se 45. minut kad je Moreno poluvolejom sa leve strane savladao Ererina.

To izjednačenje, ipak, nije poremetilo Atletik, koji je već u 50. minutu preko Injakija ponovo došao do prednosti, da bi samo dva minuta kasnije bio viđen možda i ključni momenat. Desni bek Raja Advinkula zbog nesmotrenog poteza (udario laktom rivala) dobio je drugi žuti karton i ostavio svoj tim sa desetoricom.

Brojčano nadmoćniji Bilbao iskoristio je takvo stanje i u 72. minutu preko Garsije rešio pitanje pobednika, a gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz pogotkom De Tomasa u 85. minutu.

Viljareal je pobedom na Đironom na strani 1:0 pobegao iz zone ispadanja. Žuta podmornica je sad 15. na tabeli sa 33 boda, dva više od prvog ispod crte Valjadolida, dok je Đirona 14. sa 34.

Jedini gol za Žutu podmornicu postigao je nigerijski vezista Čukvueze u sedmom minutu.

U baskijskom derbiju na Anoeti, Real Sosijedad i Eibar podelili su bodove (1:1).

Domaći tim je došao do vođstva u 11. sekundi susreta, kada je lepu akciju golom krunisao Huanmi, i time postigao najbrži pogodak u sezoni.

Taj rezultat bio je aktuelan do 85. minuta kada je Đoan Đordan iz slobodnog udarca doneo bod  gostima. Eibar je i u međuvremenu mogao do izjednačenja, možda čak i do preokreta, međutim, u dva navrata su igrači te ekipe pogađali stativu.