Golman Đoel grešio, Alaves nastalja niz bez pobede

Primera 19. apr 201923:50 > 23:55
David Ramos/Getty Images

Odigrana je prva utakmica 33. kola La Lige. Alaves je dočekao Valjadolid, a meč je završen 2:2.

Prvi gol postigao je Džon Gideti nakon velike greške golmana gostiju Đoela, a igrao se četvrti minut.

Na 2:0 povisio je Đoni iz slobodnog udarca, a ponovo je krivac za gol bio čuvar mreže Valjadolida. Nadu gostima vratio je Hoakim u finišu prvog poluvremena. Izjednačenje svom timu doneo je Unal sa bele tačke u 76. minutu.

Prethodno je Rodrigo Eli u kaznenom prostoru obio Serđa Gvardiolu.

Nakon pobede Alaves ostaje u borbi za mesta koja vode u Evropu – trenutno su osmi sa 46 bodova, koliko ima i Bilbao, koji je na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Valjadolid je takođe profitirao od remija – prvi su iznad crte zone ispadanja sa jednakim brojem bodova kao i ugrožena Selta – 32.

U narednom kolu Alaves dočekuje Barsu, a Valjadolid Đironu. Bio je to peti uzastopni meč za Alaves bez pobede.

U prethodnom kolu Real je remizirao protiv Leganesa.