Roćina lepoticom doneo bod, a onda dobio crveni

Primera 21. apr 201913:54 > 14:09
Denis Doyle/Getty Images

U prvom meču nedeljnog programa 33. kola La Lige Levante i Espanjol odigrali su 2:2, a meč je obeležio napadač domaćih Roćina.

Levanteu je ova utakmica imala ogroman ulog u borbi za opstanak. Zbog toga su tri boda bila imperativ, ali s obzirom da su domaći dva puta jurili vođstvo i poslednjih 15 minuta imali igrača manje, mogu da budu zadovoljni konačnim ishodom. Seriju golova otvorio je Borha Iglesijas u 16. minutu posle sjajne akcije Roke i Dardera. Espanjol je postigao i drugi gol u finišu prvog poluvremena, ali je opravdano poništen pošto je VAR pokazao da je strelac Roka igrao rukom pre šuta.

Domaći tim končno je izjednačio u 62. minutu kada je iz slobodnog udarca Kampanja uspeo da nađe Rubena Vesu, koji je glavom postigao gol. Međutim, radost je trajala svega tri minuta, pošto je Roka ponovo zatresao mrežu, ponovo je morao da bude konsultovan VAR zbog mogućnosti ofsajda, ali na kraju sudija Mansano odlučio je da ne poništi gol. Najlepši trenutak utakmice dogodio se u 72. minutu. Roćina je prvo ukrao loptu, zatim odigrao dupli pas sa Borhom Majoralom, koji je petom lepo ostavio napadaču, a Roćina je izuzetno preciznim udarcem, pod prečku zatresao mrežu golmana Dijega Lopesa.

Na žalost po igrače Levantea, taman kada je momentum prešao na njihovu stranu, u 74. minutu Roćina je zbog neopreznog starta nad Iglesijasom dobio drugi žuti karton i postao je na taj način četvrti u ligi a već drugi igrač Levantea, koji je pored gola zaradio i crveni karton. Ipak, do kraja je Levante imao par veoma dobrih situacija, najbolju u 83. minutu kada je Marti šutirao loše iz izgledne pozicije. Ali je tri minuta kasnije i Espanjol mogao do tri boda, međutim Ernan Peres pogađa samo prečku.

Posle ovog meča Levante je na 16. mestu sa 34 boda, dva više od zone ispadanja, dok je Espanjol 10. sa 42.