SK

24.04.2019 | 22.31 > 23:32

Bilbao ne odustaje od Evrope, Levante se ne dâ

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Leganes rezultatom 1:0 na gostovanju u okviru 34. kola La Lige i tako ostali u konkurenciji za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Athletic Bilbao

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Gosti iz Baskije su do važne pobede došli autogolom Jusefa en Nesirijem u 43. minutu.

Bosanskohercegovački fudbaler Kenan Kodro ušao je u igru za Atletik u 80. minutu.

Posle takvog raspleta, Bilbao drži sedmo mesto na tabeli sa 49 bodova, tri manje od Sevilje, koja ima i utakmicu manje i drži poslednje mesto koje vodi u Evropu naredne sezone. Leganes je na 12. poziciji sa 41 bodom.

U isto vreme, Espanjol i Selta su igrali nerešeno 1:1, a gosti su stigli do važnog boda u borbi za opstanak. Dva tima su u 100. međusobnom okršaju treći put zaredom igrali bez pobednika – poveli su domaći golom Kineza Vu Leja u 33. minutu, a izjednačio je Urugvajac Maksi Gomez u 72. minutu.

Espanjol ostaje na sredini tabele, dok Seltu i dalje čeka grčevita borba, a možda i odlučujući meč igraće za tri dana u Leganesu.

U poslednjem meču dana, Levante je deklasirao Betis 4:0 i ostvario važnu pobedu za beg iz opasne zone.

Kampanja je u devetom minutu doveo tim iz Valensije u vođstvo, a prednost je udvostručena u 32. autogolom Lorena Morona. U drugom poluvremenu su usledili golovi Hosea Luisa Moralesa iz penala i Kokea, posle takvog raspleta Levante ima 37 bodova i preskočio je Seltu na tabeli. Betis je ostao na 43 boda, ali je pao na deseto mesto.