SK

12.05.2019 | 20.34 > 20:39

Valensija ili Hetafe u LŠ? Đirona ispala

Kolo pre kraja u La Ligi Hetafe je porazom od Barselone pao na peto mesto. Valensija i Hetafe o mestu u Ligi šampiona odlučivaće u poslednjem kolu. Novi šok za Real Madrid. U donjem delu tabele bez promena - Đirona sledeće godine neće biti u eliti.

Barcelona fc

Getty Images/Shaun Botterill

Fudbaleri Barselone savladali su Hetafe sa 2:0 i tako svojim nedeljnim gostima otežali posao u pokušaju da se domognu Lige šampiona sledeće sezone. Ipak, za Hetafe nije sve završeno jer će u poslednjem kolu u duelu sa Viljarealom moći da se nada prolasku u elitu Evrope. Ipak, pita se i Valensija. Valensija je slavil sa 3:1 protiv Alavesa. U poslednjem kolu Valensija gostuje Valjadolidu.

Barseloni su pobedu doneli Arturo Vidal (39. minut) i Lionel Mesi (89. minut). Šampionu ova pobeda nije ni bila potrebna osim možda na pitanju morala ekipe nakon eliminacije u Ligi šampiona.

Valensija je važnu pobedu upisala kod kuće protiv Alavesa koji je poveo u 12. minutu preko Navara, ali je do poluvremena domaćin golovima Solera (29. minut) i Mine (34. minut) došao do preokreta koji je zaključio Gameiro u 68. minutu.

Novi šok doživeo je Real Madrid koji je poražen od Sosijedada sa 3:1.

Poveli su gosti u šetom minutu golom Dijaza, a 1:1 je bilo u 26. kada je mrežu Reala zatresao Merino. Važan za konačni ishod bio je i 39. minut kada je direktan crveni karton pokazan Valjehu, a Vilijan Hose najstrožu kaznu nije uspeo da pretvori u gol - uspešniji od njega bio je Tibo Kurtoa.

Ipak, Sosijedad je dominirao u nastavku. Golom Zalude poveli su domaći u 57. minutu, a Berenećea je postavio konačan rezultat na 3:1 u 67. minutu.

Atletiko Madrid i Sevilja remizirali su 1:1. Tim Dijega Simeonea poveo je preko Kokea nakon pola sata igre, a bod gostima doneo je Sarabija u 70.

Athletic Bilbao

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Atletik Bilbao je pred svojim navijačima bio bolji od Selte i slavio sa 3:1. Do kraja prvog dela meča bilo je 3:0. Prva dva gola postigao je Garsija koji je bio strelac u 16. i 17. minutu. Za 3:0 pogodio je Vilijams. Počasni gol za Seltu postigao je aspas u 89. minutu sa bele tačke.

Betis je u nadoknadi vremena došao do pobede protiv Ueske i slavio sa 2:1. Hoakin je u 22. minutu doneo vođstvo domaćinu, a Ueska do izjednačenja dolazi u 55. minutu kada je precizno šutirao Juanpi. Hoakin je bio heroj svog tima kada je u devetom minutu nadoknade zatresao mrežu gostiju za pobedu.

Đirona je porazom od Levantea na svom terenu 2:1 i definitivno ispala iz La Lige. Vodila je Đirona od 60. minuta i gola Stuanija, ali su preokret Levanteu doneli Morales i Bardi.

Leganes se od svoje publike oprostio porazom od Espanjola 2:0. Oba gola postigao je za goste Iglesijas.

Važnu pobedu upisao je Valjadolid koji je slavio u gostima Rajo Valjekanu sa 2:1. Unal je doneo gostima vođstvo, za izjednačenje je precizan bio Medran, ali je odlučujući gol, deset minuta pre kraja meča, postigao Gvardiola.

Viljareal je pobedu upisao protiv Eibara, a gol vredan tri boda postigao je Ekambi.

Jedino nerešeno pitanje je četvrti putnik u Ligu šampiona, a ligu će napustiti Đirona, Rajo Valjekano i Ueska.