Maksimovićev gol malo za Ligu šampiona

Primera 18. maj 201918:06 > 18:08
Denis Doyle/Getty Images

U foto finišu španske La Lige, Valensija je na kraju zauzela poziciju četiri, koja vodi direktno u Ligu šampione naredne jeseni.

U poslednjem kolu španskog prvenstva, Slepi miševi su kao gosti bili bolji od Valjadolida rezultatom 2:0. Mrežu domaćeg tima načeo je Karlos Soler u 36. minutu na dodavanje Santija Mine. Potvrdu trijumfa doneo je Rodrigo u 52, a nakon toga Valensija je rutinski privela meč kraju i obezbedila plasman u najelitnije evropsko takmičenje.

Fudbaleri Hetafea remizirali su na svom terenu protiv Viljareala, a rezultat je bio 2:2. Frančesko Portiljo doveo je domaći tim do prednosti u 13. minutu, ali je Visente Ibora izjednačio u 44. Uporni Hetafe, koga je pobeda na ovom meču teoretski vodila u Ligu šampiona došao je ponovo do prednosti preko srpskog reprezentativca Nemanje Maksimovića u 76. minutu, međutim, ponovno poravnanje rezultata usledilo je u 87. kada je Đerar Moreno doneo bod Žutoj podmornici. Nakon ovog remija, Hetafe će sledeće sezone nastupati u grupnoj fazi Lige Evrope.

U istom takmičenju od septembra igraće i Sevilja, koja je savladala Atletik Bilbao pred svojim navijačima sa 2:0. Visam Ben Jeder doneo je prednost Andalužanima u 44. minutu, da bi sti igrač u samoj zavrnici meča bio asistent Muniru El Hadadiju, koji je postavio konačan rezultat.

Espanjol je na svom terenu krunisao dobru sezonu i ostvario plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, nagon što je savladao Real Sosijedad sa 2:0. Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, domaći tim je u drugom delu zaigrao znatno angažovanije, što je rezultovalo pogotkom Roberta Rosalesa u 58. minutu. Kineski reprezentativac Vu Lei postavio je konačan rezultat u 65. i tako najavio veliko slavlje plavo-belog dela Barselone,

U terminu od 20:45 odigrana su tri meča. Alaves je bio bolji od Đirone koja se oprostila od La Lige još prošle nedelje. Alaves je slavio sa 2:1. Vakaso i Kaljeri postigli su golove za domaće, a poslednji gol za Đironu u eliti do nekog sledećeg „viđenja“ postigao je u samom finišu meča Portu.

Selta i Rajo Valjekano odigrali su 2:2. Embarba i Medran doneli su Raju vođstvo do 2:0, ali je Aspas u 82. prvo smanjio na 2:1 sa bele tačke da bi pogodio i za 2:2 u drugom minutu nadoknade.

Ueska se od Primere oprostila pobedom protiv Leganese 2:1. Sva tri gola na ovom meču postigao je Martin Mantovani. Prvo je Mantovani dao autogol u 39. minutu, a zatim je na pravoj strani dva puta tresao mrežu u drugom poluvremenu za oproštajunu pobedu svoje ekipe.