SK

12.06.2019 | 22.48 > 22:56

Prelepi golovi, preokret i pobeda Deportiva

U prvom meču polufinala baraža za popunu La Lige Deportivo je u La Korunji savladao Malagu 4:2, iako su gosti na poluvremenu vodili 2:1.

Deportivo Alaves

David Ramos/Getty Images

Malaga je dva puta vodila u prvom poluvremenu. Prvi gol delo je Luisa Ernandesa u 18. minutu. Međutim, samo tri minuta kasnije Karlos Fernandes je sa penala izjednačio. Ipak, u 37. minutu Havi Ontiveros je prelepom parabolom, sa oko 20-ak metara savladao golmana domaćih Himenesa i doneo Malagi vođstvo sa kojim je otišla na poluvreme.

U drugom delu drugačija slika. Pedro je u 56. minutu doneo izjednačenje, posle sjajnog šuta u gornji desni ugao gola Munira. Kartabija je bio asistent, kao i u 63. minutu kada je sjajno proigrao Fernandesa za drugi gol, pošto mu nije bilo teško da ugura loptu u praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Borha Valje, posle šuta sa distance, ali je golman Munir morao bolje da reaguje s obzirom da je lopta završila u njegovom uglu.

Revanš se igra u Malagi u subotu. U drugom polufinalu sastaju se Majorka i Albasete.