Ne ide bez Mesija: Barsa pala na San Mamesu

Primera 16. avg 201922:51 > 22:56
David Ramos, Getty Images Sport

Već na samom startu La Lige veliko iznenađenje. Aktuelni šampion Barselona poražena je u Bilbaou od Atletika 1:0.

Junak meča bio je iskusni Adic Aduriz, koji je postigao gol u samoj završnici, tačnije u 89. minutu. I to na fenomenalan način, uhvativši prelepe makazice. Što je još neverovatnije, u igru je ušao bukvalno par trenutaka ranije.

Nije moralo da se završi ovako za Barselonu, koja je igrala bez Lionela Mesija, što se značajno osetilo. Ipak i pored toga Katalonci su stvorili dve velike šanse u prvom poluvremenu, ali su Dembele i Suares pogađali okvir gola. Baskijci su čekali svoje šanse i dočekali su je u sam smiraj meča.

Ovo je Bilbaou prva pobeda na San Mamesu u ligi nad Barselonom posle šest godina i pet mečeva bez trijumfa.