Zidan: Bejl ostaje

Trener Reala Zinedin Zidan rekao je da Garet Bejl posle sjajnog izdanja u trijumfu nad Seltom na otvaranju sezone u La Ligi definitivno neće biti prodat ovog leta.

Gareth Bale

Octavio Passos/Getty Images

Kraljevski klub‘ je slavio protiv Selte rezultatom 3:1, a Bejl je kao starter bio asistent kod prvog gola Madriđana koji je postigao Karim Benzema, a tokom cele utakmice je bio konstantna pretnja po gol domaćeg tima u Vigu.

Zidan je tokom leta više puta naglasio da očekuje Bejlov odlazak, kao i da ne računa na njega. Francuski stručnjak je u jednom trenutku rekao: „Ako ode sutra, sjajno“, ali se nije pronašao klub kojem bi on bio prodat ili pozajmljen. Iako je Bejl bio na pragu prelaska u kineski Đangsu Suning, Real je stopirao taj transfer, a njegove šanse da se nađe u timu povećane su pošto je Marko Asensio doživeo ozbiljnu povredu kolena. Uz to, pošto Eden Azar neće igrati barem tri nedelje zbog povrede mišića, bilo je jasno da će Velšanin dobiti priliku, a Zidan je otkrio da mu je to bio plan već neko vreme.

Bejl ostaje i svi moramo o tome da razmišljamo kao o pozitivnoj stvari. Moramo da se fokusiramo na ovu sezonu i ništa drugo. Nismo imali sreće zbog Azarove povrede, ali to nije promenilo naše planove za Bejla na ovoj utakmici. Garet i svi ostali igrači će pokazati poštovanje prema ovom dresu koje zaslužuje“, istakao je Zidan.

Sport Klub Youtube

Golman Reala Tibo Kurtoa takođe je pohvalio Bejlovo izdanje i istakao da je važno što je njegov tim na odličan način započeo sezonu posle niza uspona i padova tokom priprema.

Nismo bili iznenađeni kada se Bejl našao u timu jer trener računa na sve igrače, a potom bira startnih 11. Garet je odigrao izvanrednu utakmicu. Vredno smo radili tokom priprema, ali nismo imali rezultate iz različitih razloga, ali sezona počinje prvom utakmicom, ne ranije. Odigrali smo veoma dobro u prvom poluvremenu, a potom smo se jako borili sa igračem manje“, naglasio je Kurtoa.

Pored Bejlovog izdanja i golova Benzeme, Tonija Krosa i Lukasa Vaskesa, trijumf Reala je obeležilo isključenje Luke Modrića, koji je u 56. minutu zaradio direktan crveni karton.