18.08.2019 | 18.55

Debi za poželeti: Hoselu doneo pobedu Alavesu

CD Alaves

Fudbaleri Alavesa savladali su minimalnim rezultatom Levante na početku nove sezone u La Ligi.

Jedini gol na utakmici postigao je Hoselu, koji je na ovom meču debitovao za Alaves, u koji je stigao letos iz Njukasla.

Pogodak za pobedu 29-godišnjak je postigao u 54. minutu, pošto je odlično reagovao posle kornera Vidala.

Gol je potvrdio njegov saigrač Maripan, posle odbrane Fernandeza Abarisa, i udarca od prečku. Ipak, usporeni snimak pokazao da je lopta i pre toga prešla liniju.

Fudbaleri Levantea su igrali ofanzivnije, o čemu svedoči podatak da su 16 puta uputili šut ka golu rivala, ali do kraja meča nisu uspeli da se izbore makar za bod. Gosti su izglednu priliku imali u 79. minutu, ali promene rezultata nije bilo.

Za Levante meč su počeli reprezentativac Crne Gore Nikola Vukčević, kao i makedonski internacionalac Enis Bardi.