Getty Images/Stuart Franklin

18.08.2019 | 23.54 > 23:55

Trijumf Jorgandžija: 16 mečeva bez datog gola...

Atletico Madrid

Fudbaleri Atletiko Madrida trijumfom nad Hetafeom na svom terenu 1:0 započeli su sezonu u španskoj La Ligi.

Alvaro Morata

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Vicešampion je znatno teže od očekivanog došao do trijumfa nad rivalom koji mu nije zatresao mrežu ni u 16. uzastopnom duelu, a jedini gol u izuzetno sadržajnom meču postigao je Alvaro Morata u 23. minutu.

Posle napada po desnoj strani, Kiran Tripije je poslao centaršut pravo na glavu Morati, koji je izdržao duel sa protivnikom i sa peterca zatresao mrežu.

Do finiša prvog poluvremena i jedan i drugi tim ostali su sa desetoricom igrača. Najpre je napadač gostiju Molina zbog starta s leđa dobio direktan crveni karton, da bi u 42. levi bek domaćih Renan Lodi zaradio drugi žuti usled udaradnja rukom rivala u skoku.

Jorgandžije su mogle na kraju do ubedljivijeg trijumfa, međutim, u 56. minutu je penal Morate odbranio golman Sorija.

Jedinu priliku za Hetefe propustio je Anhel, čiji je udarac sa distance završio na prečki.

Ivan Šaponjić je ceo meč presedeo na klupi za Madriđane, a Nemanja Maksimović i Filip Manojlović nisu bili u protokolu u redovima gostiju.

Ekipa Dijega Simeonea u drugom kolu gostuje Leganesu, dok će Hetafe ugostiti Bilbao.