La Liga

24.08.2019 | 00.04 > 00:07

Levante 'preživljavao', pa penalima došao do pobede

Villarreal CF

U meču drugog kola španske La Lige koji se igrao u petak uveče ekipa Levantea slavila je u Valensiji rezultatom 2:1 protiv Viljareala, a meč je obeležilo uzbudljivo drugo poluvreme u kojem je domaćin čak tri puta izvodio jedanaesterac.

Levante

Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Prvi deo susreta protekao je u znaku „Žute podmornice“, koja je u vođstvo došla već u trećem minutu golom Đerara Morena koji je na asistenciju Karla Ekambija postigao drugi gol u sezoni.

Viljareal je dominirao do starta drugog poluvremena, ali je u 68. minutu domaćin došao do penala kada je u šesnaestercu oboren Makedonac Enis Bardi. Sudija je nakon konsultacije sa VAR dosudio kazneni udarac, a Hose Morales ga je izveo. Golman Andres Fernandes je odbranio, ali je sudija zahtevao da se izvođenje penala ponovi.

Drugi igrač je šutirao – Marti Rođer je šutirao u desni ugao, Fernandes je bio jako blizu odbrane, ali je Levante izjednačio na 1:1.

Pet minuta kasnije Levante je imao još jedan penal nakon nesmotrene reakcije golmana Fernandesa i Marti Rođer je ponovo šutirao u desni ugao gola i ponovo pogodio za konačnih 2:1 za Levante.

Bili su to prvi bodovi za Levante u sezoni, pošto su na otvaranju Primere poraženi u gostima od Alavesa, dok je Viljareal na jednom osvojenom bodu u prva dva duela šampionata jer su na otvaranju remizirali 4:4 sa Granadom.

U narednom kolu Levante dočekuje Valjadolid, dok Viljarealu u goste dolazi Real Madrid.

U prvom meču drugog kola koji je odigran u petak Sevilja je na gostovanju bila bolja od Granade sa 1:0.

Pogledajte RASPORED i TABELU španske La Lige.