24.08.2019 | 20.49

Gvardiola rastužio Zidana na Bernabeu, igrao i Jović

Real Madrid CF

Real Madrid je u drugom kolu La Lige igrao nerešeno sa Valjadolidom na "Santjago Bernabeu" rezultatom 1:1.

Karim Benzema

Denis Doyle, Getty Images Sport

Real je tokom celog meča imao terensku inicijativu i veliki broj prilika, ali je tek u 82. minutu uspeo da slomi otpor gostiju.

Benzema je sjajno šutirao iz okreta sa ivice šesnaesterca i drugim golom u sezoni doneo prednost Kraljevskom klubu.

Ipak, hrabri Valjadolid se nije predavao i šest minuta kasnije uspeo da stigne do izjednačenja.

U brzom kontra-napadu, Oskar Plano je idealno uposlio Serđija Gvardiolu, a ovaj proturio loptu kroz noge istrčalom Kurtoi za veliko slavlje gostiju.

Tim Valjadolida je tako pokazao kakav karakter ima, pošto je u prethodnom kolu takođe pogotkom u samom finišu stigao do pobede na gostovanju Betisu.

Luka Jović je ponovo ušao sa klupe, u 68. minutu je zamenio Iska.

Selta je na svom terenu pobedila Valensiju rezultatom 1:0. Domaći su golom Fernandesa u 15. minutu stigli do trijumfa, a on je mogao biti ubedljiviji da je Suares u 90+3. iskoristio penal.

Hetafe i Bilbao remizirali su 1:1. Lavovi su poveli preko Garsije u šestom minutu, a u 12. je Mata doneo bod domaćinu.

Prethodno su u okršaju dve ekipe za koje takođe igraju srpski internacionalci, Osasuna i Eibar igrali nez golova.

Pogledajte rezultate i tabelu španske lige.