Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 18.59 > 19:01

Odegorov prvenac za pobedu Sosijedada

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Majorku na gostovanju u drugom kolu španske La Lige rezultatom 1:0.

Real Sociedad

Denis Doyle/Getty Images

Trijumf Baskijcima na Balearima protiv povratnika u elitu doneo je norveški vezista Martin Odegor u 83. minutu.

Mladi, 20-godišnji fudbaler madridskog Reala, koji je na pozajmici u Sosijedadu, odlično je prihvatio pas Portua i sa desetak metara zakucao loptu u mrežu za debitantski gol u novom timu.

Gosti su još u prvom poluvremenu mogli do pogotka, međutim, Mikel Ojarzabal je u situaciji jedan na jedan pogodio stativu.

Jedinu šansu za domaće propustio je Lumor Agbenjenu, čiji je šut takođe završio na stativi.

Sosijedad ima četiri boda posle dva kola i u grupi je timova od drugog do sedmog mesta. Majorka je deveta sa 3.

Utakmica Alavesa i Espanjola završena je bez pobednika i golova.