Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 21.07 > 21:11

Feliks nanizao trojicu, pa asistirao: Pobeda Atletika

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Leganes na strani sa 1:0 u drugom kolu španske La Lige i upisali drugi trijumf istim rezultatom u tom takmičenju.

Žoao Feliks

Angel Martinez/Getty Images

Žoao Feliks

Jorgandžije su na startu sezone pobedile Hetafe kod kuće, a sad su slavile na stadionu na kojem su u prethodna tri navrata ostvarivale remi.

Jedini gol za tim Čola Simeonea dao je rezervista Vitolo u 71. minutu, ali velike zasluge za njega idu Žoao Feliksu.

Fantastični Portugalac je nanizao trojicu igrača pre nego što je uposlio Vitola, kojem nije bilo teško da iz šesnaesterca matira Sorijana.

Gosti su mogli i do ubedljivijeg trijumfa, pošto je Morata u prvom poluvremenu propustio dve sjajne prilike, a u drugom je defanzivac Leganesa Rosales umalo postigao autogol.

Imao je i domaći sastav svoje šanse. El Nesiri je bio dekoncentrisan u završnici pred kraj prvog dela, da bi sredinom drugog Silva zatresao prečku iz slobodnog udarca.

Atletiko je drugi na tabeli sa 6 bodova, koliko ima i lider Sevilja, i u sledećem kolu čeka Eibar. Leganes je poslednji sa 0, a pred njim je gostovanje Betisu.