Getty Images/Stuart Franklin

25.08.2019 | 23.00 > 23:02

Fekir naljutio Grizmana: Dva gola u demoliranju Betisa

Fudbaleri Barselone pobedili su Betis posle preokreta u drugom kolu La Lige sa 5:2 i tako upisali prvi trijumf u sezoni.

Antoan Grizman, Serđi Roberto

Alex Caparros, Getty Images

Šampion Španije je na startu prvenstva poražen od Atletik Bilbaoa sa 1:0 i može se reći da je sad iskalio bes nad ekipom iz Sevilje.

Naročito raspoložen za igru, u odsustvu Lionela Mesija i Luisa Suaresa, bio je dvostruki strelac Antoan Grizman.

Utakmica na Kamp Nou nije dobro počela za Barsu, pošto je Betis poveo u 15. minutu preko Fekira.

Do poluvremena je Grizman poravnao na 1:1 prvencem u novom klubu, da bi u nastavku Katalonci dodali gas i do 77. minuta smestili još četiri lopte u mrežu Andalužana.

Grizman je u 50. kreirao preokret odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca, šest minuta kasnije Peres je bio strelac za 3:1, a u 60. je pogodio Alba.

Dilemu oko pobednika, ako je do tad i bilo, otklonio je Vidal.

Konačan rezultat postavio je Moron u 79. minutu topovskim udarcem sa distance u rašlje Ter Štegenovog gola.

Barsa je sad deveta na tabeli sa 3 boda i u sledećem kolu gostuje Osasuni. Betis je poslednji sa 0, a sledećeg vikenda će ugostiti Leganes.