SK

13.09.2019 | 23.01 > 23:05

Kakav finiš! Promašeni penali i poništen gol na Majorki

Athletic Bilbao

Fudbaleri Majorke i Atletik Bilbaoa odigrali su bez golova u prvoj utakmici četvrtog kola La Lige.

Nije bilo mnogo uzbuđenja na stadionu povratnika u elitno društvo sve do samog finiša, kada su oba tima promašila po jedanaesterac.

Majorka je u 82. minutu imala priliku da sa bele tačke dođe na korak do drugog trijumfa, ali je Prac šutirao pored gola, da bi u nadoknadi vremena arbitar Fiertes posle konsultacije sa VAR sistemom dosudio jedanaesterac.

Najiskusniji igrač tima iz Baskije Aric Aduriz je preuzeo odgovornost, ali je golman domaćih Manolo Reina bio uspešniji.

I to nije bio kraj uzbuđenjima... Naime, Majorka je u 97. minutu tražila još penal, međutim, sudija je posle pregledanog snimka odlučio da nema osnova za jedanaesterac, a samo nekoliko trenutaka kasnije poništen je gol domaće ekipe zbog ofsajda.

Bilbao je drugi na tabeli sa 8 bodova, jedan više ima Atletiko koji je ostvario sva tri trijumfa, dok je Majorka u donjem delu sa četiri boda.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.