SK

14.09.2019 | 14.58 > 15:01

Real umalo ispustio vođstvo od 3:0

Real Madrid CF

Fudbaleri Real Madrida pobedili su rezultatom 3:2 (3:0) Levante na domaćem terenu u četvrtom kolu španske La Lige, a utisak meča je da je Real od vođstva 3:0 umalo ispustio bodove.

Karim Benzema

Denis Doyle/Getty Images

U prvom poluvremenu sve je išlo na ruku tima iz prestonice – Karim Benzema je doneo prednost domaćima u 25. minutu lepim golom glavom posle centraršuta Karvahala. Šest minuta kasnije francuski reprezentativac je duplirao prednost – u brzoj akciji asistirao mu je Hames Rodriges, a Benzema je rutinski rešio situaciju „jedan na jedan.“

Kada je u 40. minutu „sevnula“ još jedna kontra, a Kazemiro pogodio nakon centraršuta Vinisijusa, delovalo je da će Real doći do veoma lake pobede.

Ipak, u 49. minutu Levante je uspeo da smanji prednost, a strelac za goste i Valensije bio je Borha Majoral, da bi u 75. minutu Gonsalo Melero pogotkom posle jednog kornera uneo pravu paniku u redove „kraljevskog kluba.“

U završnici meča Levante je mogao veoma lako da dođe do boda, ali je priliku za Borhu Majorala neutralisao Tibo Kurtoa odličnom odbranom.

Srpski napadač Luka Jović u igru je ušao u 83. minutu umesto dvostrukog strelca Benzeme, dok je za Levante crnogorski internacionalac Nikola Vukvčević igrao do 56. mintua kada je zamenjen.

U narednom kolu Real će u derbiju gostovati Sevilji, dok će Levante ugostiti Eibar.

Real sada ima osam bodova iz prva četiri kola, a Levante je osvojio šest.

U petak uveče Majorka i Atletik Bilbao su remizirali bez golova u krajnje uzbudljivom finišu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.