Getty Images/Stuart Franklin

14.09.2019 | 20.25 > 20:28

Nije nepobediv: Atletiko pao na renoviranoj Anoeti

Fudbaleri Atletiko Madrida doživeli su prvi poraz u sezoni, posle uvodna tri trijumfa, pošto je bolji od njih u četvrtom kolu La Lige bio Real Sosijedad u Baskiji sa 2:0.

Real Sociedad

David Ramos/Getty Images

Sosijedad je na debiju na renoviranoj Anoeti (skinuta atletska staza i proširen kapacitet) do velika tri boda stigao golovima u drugom poluvremenu i to u razmaku od tri minuta.

Martin Odegor je u 58. udarcem iz šesnaesterca doveo domaće u vođstvo, pošto se lopta odbila od noge Stefana Savića i prevarila Jana Oblaka, da bi u 61. Načo Monreal postavio konačan rezultat.

Povratnik u Baskiju je natrčao na odbijenu loptu i sa pet metara je zakucao u mrežu.

Sosijedad je prikazao fantastičnu partiju na svom terenu i mogao je do ubedljivijeg trijumfa, ali je sjajne šanse u prvom poluvremenu propustio Mikel Ojazrabal.

Na drugoj strani, Jorgandžije su prilike imali preko Žoaa Feliksa u 51, te Vitola i Himenesa u jednom napadu u 77. minutu. To su bili prvi udarci u okvir gol protivnika na meču i u oba navrata u toj situaciji odlično je reagovao golman Rulji.

Atletiko, uprkos porazu, ostaje na prvom mestu sa devet bodova i jedino Sevilja, koja ima sedam, može da ga ugrozi ukoliko slavi u svom duelu u nedelju.