Barsa peticom rasterala Slepe miševe, istorija Fatija

Primera 14. sep 201922:51 > 23:30
Alex Caparros, Getty Images

Fudbaleri Barselone pobedili su Valensiju na svom terenu u četvrtom kolu La Lige rezultatom 5:2.

Katalonci su od prvog minuta utakmice na Nou Kampu dominirali, a do drugog trijumfa u ligi stigli su golovima Ansumana Fatija, Frenkija de Jonga, Đerar Pikea i Luisa Suaresa, koji je bio dvostruki strelac.

Pogotke za Slepe miševe dali su Kevin Gameiro i Maksi Gomes.

Barsa je sjajno otvorila utakmicu i u ranoj fazi došla do dvostruke prednosti. Najpre je u trećem minutu 16-godišnji Fati iskoristio asistenciju De Jonga i sa desetak metara zakucao loptu u mrežu, da bi četiri minuta kasnije uloge bile promenjene.

Igrač iz Gvineje Bisau je sjajno probio po levoj strani i poslao povratnu do Holanđanina, kojem nije bilo teško da savlada Silesena.

I jednom i drugom igraču to su bili prvenci u dresu Katalonaca, a Fati je tim golom postao najmlađi strelac na Kamp Nou u ligaškom meču.

Nadu gostima, na čijoj klupi je debitovao novi trener Albert Selades, vratio je Gameiro u 29. minutu, da bi u drugom poluvremenu domaći dodali gas i još tri puta zatresli mrežu Valesije.

Pike je u 52. minutu natrčao na odbijenu loptu od stative i povisio prednost na 3:1, a rezervista Suares u 61. i 82. stavio pečat na trijumf.

Konačan rezultat postavio je Gomes u 90+2. minutu.

Ekipa Ernestea Valverdea sad je četvrta na tabeli sa sedam bodova, dok je Valensija 15. sa četiri.