15.09.2019 | 17.44 > 17:54

Selti dva direktna crvena, spektakularan gol Erere

Fudbaleri Granade pobedili su Seltu u Vigu u četvrtom kolu La Lige 2:0, a posao im je bio olakšan jer su u 29. minutu imali dva igrača više.

Granada

Alex Caparros, Getty Images Sport

Gosti su na Balaidosu zabeležili drugi trijumf i u grupi su timova sa sedam bodova, dok je Selta u donjem delu tabele sa svega četiri boda.

Problemi za tim iz Viga započeli su 11. minutu kada je Žorge dobio diskutabilan crveni karton, a ubrzo je iz igre morao i Francisko Beltran zbog opasne igre.

Selta je odolevala do šestog minuta nadoknade vremena u prvom poluvremenu kada je Herman Sančez sjajno skočio posle kornera i glavom zakucao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Jangel Erera spektakularnim udarcem u 54. minutu.

Bila je to prva pobeda Granade u Vigu posle 1958. godine i prva posle četiri uzastopna poraza.

Granada u sledećem kolu dočekuje Barselonu, dok Selta gostuje Atletiko Madridu.

Valjadolid i Osasuna podelili su bodove, nakon što je na Zorilji rezultat bio 1:1. Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, oni su viđeni u drugom delu igre.

Pablo Hervias doveo je domaći tim do prednosti u 65, samo dva minuta nakon što je ušao u igru.

Ipak, uporna Osasuna je na kraju ipak uspela da obezbedi bod, pošto je Robert Ibanjez u 81. minutu postavio konačan rezultat.