Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

21.09.2019 | 14.55 > 17:58

Slavlje Viljareala, nula Levantea i Eibara

Villarreal CF

Fudbaleri Viljareala nastavili su sa dobrim igrama, a ovoga puta su kod kuće pobedili Valjadolid rezultatom 2:0 u utakmici petog kola Primere.

Viljareal Pablo Fornals

Print screen/SK

Do prvog gola se čekalo jako dugo, do 77. minuta kada je Santi Kazorla postigao pogodak iz penala, pošto je prethodno prekršaj napravljen nad Havijerom Ontiverosem.

Igrao se 89. minut kada je Samir Čukvueze odlično prošao po desnoj strani nekoliko igrača Valjadolida, a potom loptu dodao Ontiverosu, koji je glavom pogodio za konačnih 2:0.

Viljareal je prethodnom kolu slavio protiv Leganesa 3:0, a u pretprošlom je igrao egal sa Real Madridom 2:2 i za prvih pet kola je osvojio osam bodova zbog čega se nalazi na vrhu tabele.

Levante i Eibar su u nastavku fudbalskog dana u Španiji odigrali meč bez golova, ali i bez pravih prilika na obe strane iako su obe ekipe imale dvocifren broj šuteva ka golu.

U ekipi Eibara, Marko Dmitrović nije imao mnogo posla, ali je opak zabeležio četiri odbrane.

Sa druge strane je Nemanja Radoja odigrao prve minute u sezoni jer je ušao u igru u 71. minutu.