Getty Images/Christof Koepsel

21.09.2019 | 22.52 > 22:55

Granada šokirala Barselonu i noći na prvom mestu

U poslednjem subotnjem meču petog kola Primere Granada je šokirala Barselonu i upisala treću pobedu u sezoni zadavši Kataloncima drugi poraz od početka šampionata.

Granada

Alex Caparros, Getty Images Sport

Fudbaleri Granade savladali su pred svojim navijačima Barselonu 2:0. Granada je nakon nekompletnog petog kola prva na tabeli sa 10 bodova koliko imaju i Sevilja sa utakmicom manje i Atlatiko Madrid koji je remizirao sa Seltom.

Barselona je sa sedam bodova trenutno peta.

Samo 63 sekunde bila su potrebna Granadi da povede golom Aziza koji je iskoristio grešku odbrane gostiju i poslao loptu u mrežu. Ovo je najbrži gol koji je Barselona primila još do 2011. godine.

Neko vreme je Barselona kontrolisala igru, ali to nije urodilo plodom. Granada je uspela da se vrati u ovaj duel u potpunosti i to joj se na kraju isplatilo jer je u 65. minutu do 2:0 došla sa bele tačke nakon nepotrebnog grubog faula Vidala.

Siguiran je bio Vadiljo za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

O lošoj igri Barseloni govori i podatak da su prvi šut u okvir gola rivala uputili u 83. minutu meča. Nije Valverdeovom timu pomogao ni Lionel Mesi koji je odigrao celo drugo poluvremen.