Getty Images Sport, Juan Manuel Serrano Arce

22.09.2019 | 22.47 > 22:52

Benzema 'otpisanom' Realu obezbedio prvo mesto!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju u Andaluziji sa 1:0 u poslednjoj utakmici petog kola La Lige i na vrhu tabele izjednačili se sa Atletik Bilbaom sa 11 bodova.

Karim Benzema, Real Madrid

Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Gol odluke na stadionu Ramon Sančez Pishuan postigao je Karim Benzema u 64. minutu na asistenciju Danija Karvahala.

Sevilja je upisala prvi poraz u sezoni i ostala je na deset bodova, koliko imaju Atletiko Madrid, Garanada i Real Sosijedad.

Kraljevski klub je bio bolji rival od prvog do poslednjeg minuta, dok tim Žulena Lopetegija, koji je na početku prošle sezone radio u Realu, nije stvorio nijednu izglednu priliku za 90 minuta. Istina, Andalužani su u finišu postigli pogodak, koji je posle VAR asistencije poništen zbog ofsajda.

Madriđani su u prvom poluvremenu imali dobre šanse preko Edena Azara i Karvahala, ali je oba puta uspešniji bio golman Sevilje Tomaš Vaclik.

Ekipa Zinedina Zidana je i u nastavku kontrolisala dešavanja na terenu, konstantno je napadala, a ispostaviće se da je ključni detalj viđen u 64. minutu. Karvahal je odlično centirao, a Benzema glavom prebacio Vaclika za prvi trijumf Reala u Sevilji posle 2015. godine.