Alex Caparros Getty Images Sport

24.09.2019 | 22.48

Grizman i Artur za Barsino preživljavanje Viljareala

U poslednjem meču koji je u utorak bio na programu, Barselona je savladala Viljareal rezultatom 2:1.

Antoan Grizman, Lionel Mesi

Alex Caparros/Getty Images

Delovalo je da će Barselona doći do lakog trijumfa kada je u šestom minutu Grizman spretno reagovao posle kornera za vođstvo Katalonaca.

Već u 15. minutu bilo je 2:0 za Barsu, a sjajan gol iz daljine postigao je Artur. Ostaje pitanje da li je golman Paviz mogao bolje da reaguje.

U samom finišu prvog dela igre iskusni Santi Kasorla revarnširao se Arturu sličnim golom iz velike udaljenosti a ter štegena je zbunio snažan udarac.

Lionel Mesi odigrao je samo prvo poluvreme jer ga je na pauzi zamenio Dembele, a u igru je umesto Lusia Suaresa ušao i mladi Ansu Fati, nova zvezda Katalonaca. Barsa je do kraja meča imala više loptu u svom posedu, ali nije bila mnogo opasniji riva od "Žute podmornice."

Plavo-crveni su sada na četvrtom mestu tabele sa 10 bodova iz šest mečeva, dok je Viljareal prekinuo mini-niz od dve pobede i sada ima osam bodova.

Barselona u sledećem kolu gostuje Hetafeu, dok će Viljareal dočekati Betis.

Katalonci su se tom pobedom oporavili od poraza od Granade u subotu.

U mečevima šestog kola koji su se igrali ranije u utorak Betis je bio bolji od Levantea uz još jednu sjajnu partiju veterana Hoakina, a bodove su podelili Granada i Valjadolid.