Kosta i Feliks za slavlje Atletika pred madridski derbi

Primera 25. sep 201920:49 > 20:53
Angel Martinez/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su protiv Majorke sa 2:0 u meču šestog kola španske La lige.

Vođstvo Atletiku doneo je Dijego Kosta u 26. minutu, posle asistencije Kokea.

Prednost je duplirao Žoao Feliks u 65. minutu.

Utakmicu je obeležio i crveni karton Alvara Morate, u 77. minutu, koji je nekoliko minuta ranije zamenio Dijega Kostu.

Posle duela sa najstarijim igračem lige Ćiskom Kamposom dobio je dva žuta kartona u roku od minut i tako napustio teren.

Atletiko Madrid je trenutno prvi na tabeli i posle šest odigranih utakmica ima 13 bodova, a u narednom kolu će odmeriti snage sa gradskim rivalom Realom.

Majorka je na 17. mestu sa samo četiri boda, a u sedmom kolu će u goste Alavesu.

Leganes i Atletik Bilbao odigrali su nerešeno 1:1.

Garcija je bio precizan u 59. minutu iz penala za vođstvo gostiju, nakon što je kapiten Leganesa Bustinsa oborio mladog Larazabala.

Nije dugo trajalo slavlje Atletika, pošto je samo dva minuta kasnije Oskar pogodio za izjednačenje.

Atletik Bilbao je na drugom mestu sa 12 bodova, jednim manje od lidera Atletiko Madrida.

Leganes je na začelju sa samo dva boda ove sezone.

Mečeve španskog fudbalskog šampionata pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.