Primera 27. sep 201922:43 > 22:45
Print screen/SK

Fudbaleri Viljareala ostvarili su i treću pobedu u sedmom kolu španske La Lige.

Fotopress/Getty Images

Žuta podmornica je na svom terenu savladala Betis rezultatom 5:1 i sa 11 bodova, uz utakmicu više, na deobi je petog mesta ssa Granadom. Ekipa iz Sevilje je upisala treći poraz u sezoni i sa osam bodova je na devet poziciji.

Domaći su poveli u 39. minutu lepim golom glavom Toka Ekambija posle kornera koji je izveo Santi Kazorla i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvreme Emerson je izjednačio snažnim i preciznim šutom iskosa sa desne strane. Ipak, završnica meča pričala je Viljarealu.

Kazorla je u 68. minutu iz penala, nakon konsultacije sa VAR tehnologijom, vratio prednost ekipi iz Valensije, da bi Ekambi u 76. minutu svojim drugim pogotkom krunisao odličnu akciju i asistenciju Đerara Morena.

U drugom minutu nadoknade vremena Moreno je povisio na 4:1 i šestim golom u sezoni izbio na prvo mesto liste najboljih strelaca La Lige ispred Karima Benzeme (5). Konačan rezultat postavio je Čukvueze dva minuta kasnije.

U subotu je na programu veliki derbi između Atletiko Madrida i Real Madrida uz prenos na Sport Klubu.