Slepi miševi jači od Lavova, samo je Real nepobediv

Primera 28. sep 201914:59 > 15:03
Fotopress/Getty Images

Fudbaleri Valensije pobedili su Atletik Bilbao na gostovanju u sedmom kolu La Lige rezultatom 1:0 i upisali prvi trijumf u šampionatu otkako ih je preuzeo novi trener Albert Selades.

Otkako je Selades nasledio Marselina Torala, Slepi miševi su u ligi upisali poraz od Barselone i dva remija sa Leganesom i Hetafeom, da bi četvrti meč bio „srećan“ za bivšeg igrača Barselone i Reala.

Zasluge za to idu Rusu Denisu Čeriševu, koji je u 27. minutu krunisao sjajnu akciju i povratnu loptu Ferana Toresa.

U nastavku utakmice, Lavovi su propustili tri dobre šanse preko Injakija Vilijamsa, koji je pogodio i stativu, a Valensija je mogla i do ubedljivije pobede da je Čerišev iskoristio pas Valjeha u finišu.

Prvim porazom u sezoni (sada je samo Real nepobediv), Bilbao je nastavio sa lošim rezultatima protiv gostiju sa Mestalje, pošto je ovo šesti uzastopni meč da nije uspeo da ih pobedi.

Sa druge strane, Valensija je ostvarila prvi trijumf na gostovanju.

Valensija posle sedmog kola, Seladesov tim zauzima deveto mesto sa isto toliko bodova, dok je Bilbao četvrti sa 12.