Barsa dala četiri gola, ostala bez dva igrača

Primera 6. okt 201922:59 > 22:59
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju sa 4:0 u meču osmog kola La Lige, koji su završili sa dva igrača manje.

Ekipa Ernesta Valverdea je bila konkretnija u napadu, pa je u zabeležila petu pobedu u sezoni u domaćem prvenstvu.

Iako je Sevilja bolje počela utakmicu na Nou Kampu, nije koristila prilike koje je stvarala. Ubrzo je stigla kazna. Luis Suarez je postigao fantastičan gol makazicama u 27. minutu. Uskoro je prednost Barse porasla na 2:0, pošto je precizan bio Arturo Vidal.

Nisu se tu zaustavili domaći. U 35. minutu bilo je i 3:0, pošto je precizan bio Usman Dembele.

Menjao je Đulen Lopetegi, ali su mreže mirovale.

Pobedu Barselone potvrdio je Lionel Mesi, koji je naciljao mrežu rivala iz slobodnog udarca u 78. minutu. Argentinac je tako postigao prvi gol ove sezone.

Ipak, tu se meč nije završio. Povukao je Čičarito kontru, koju su domaći fudbaleri želeli da spreče po svaku cenu. Na kraju je ceh platio debitant Ronald Arauho, koji je dobio direktan crveni karton.

Smetala je sudijska odluka fudbalerima Barse, pa je isključen i Dembele, a žuti karton je dobio i Serhio Buskets.

Barselona je ostvarila treću pobedu u nizu u domaćem prvenstvu, pa je sada druga sa dva boda manje od vodećeg Real Madrida. Sevilja je pala na šestu poziciju.