Šou “troglavog čudovišta“ za ubedljivu pobedu Barse

Primera 19. okt 201914:07 > 14:09
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri Barselone savladali su Eibar u gostima sa 3:0 (1:0) u devetom kolu Primere i tako su došli do šestog trijumfa u šampionatu, a pete uzastopne pobede u svim takmičenjima. Prvi put se dogodilo da su se na istoj utakmici u strelce upisali Antoan Grizman, Leo Mesi i Luis Suares.

Prvo poluvreme igralo se u visokom tempu, Eibar se nije orijentisao samo na odbranu, što je omogućilo dobar meč, mada nije bilo mnogo prilika.

Imali su domaći šansu preko Pedra Leona, koji je šutirao preko prečke, a Barselona je povela u 13. minutu – Lengle je poslao dubinsku loptu, De Blasis se okliznuo, ostatak odbrane nije pravovremeno reagovao, a Grizman je izašao pred Dmitrovića i od leve stative poslao loptu u gol. To je četvrti pogodak Francuza u La Ligi ove sezone.

Mogli su Katalonci da dupliraju prednost u 32. minutu, ali je Mesi pokušao da obiđe Dmitrovića i srpski čuvar mreže je dobro reagovao.

Na početku drugog poluvremena De Jong je lepo pronašao Suaresa, čiji udarac brani Dmitrović. Međutim, u 58. minutu spasa nije bilo. Suares je ponovo dobio pâs od De Jonga, na malom prostoru lopta je prosleđena do Grizmana, pa do Mesija, a Argentinac je savladao Dmitrovića iz blizine, nije čuvar mreže domaćih imao šansu.

Mesiju je to 16. gol na deset mečeva sa Eibarom, na samo jednom meču sa tim protivnikom nije se upisao u strelce.

Osam minuta kasnije Barsa je dala i treći gol, ovoga puta Suares posle još jedne divne akcije Barsinog “troglavog čudovišta“ – Grizman je poslao idealnu loptu u prostor za Mesija, koji je nesebično poslužio Suaresa, a Uguvajac je plasirao loptu u praznu mrežu.

Do kraja meča Suares je imao još jednu dobru priliku, ali ostalo je 3:0. Barselona sada ima 19 bodova na čelu tabele, bod više i meč više od Real Madrida, koji od 21.00 gostuje na Majorki.

U sledećem kolu Eibar gostuje Valjadolidu, dok je Barselona trebalo da igra klasiko sa Realom – zbog političkih nemira u Kataloniji taj meč će dobiti novi datum koji bi trebalo da bude poznat u ponedeljak.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španskog šampionata.