19.10.2019 | 17.58 > 18:01

'Slepi miševi' odneli bod iz Madrida

Fudbaleri madridskog Atletika i Valensije igrali su nerešeno 1:1 u jednom od derbija devetog kola La Lige.

Diego Costa

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Pred oko 60.000 navijača na stadionu „Vanda Metropolitano“, izabranici Dijega Simeonea su poveli preko Dijega Koste iz penala u 36. minutu, a izjednačenje ‚Slepim miševima‘ je doneo Dani Pareho u 82.

Madriđani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, imali su čak 11 udaraca na gol, što im je najveći broj u jednom poluvremenu ove godine. Međutim, samo je Kosta uspeo da zatrese mrežu gostiju sa bele tačke posle igranja rukom Denisa Čeriševa.

Gosti su zaigrali bolje u nastavku, Čerišev je imao zicer u 53. minutu, kada je pogodio prečku, a bod Valensiji doneo je Pareho sjajnim slobodnim udarcem sa 23 metra. Feliks je utakmicu završio u 81. minutu zbog povrede članka, a Simone je pre toga već iskoristio sve tri izmene. Gosti su, inače, utakmicu završili sa desetoricom igrača, pošto je Kang-In Li zaradio direktan crveni karton u prvom minutu nadoknade.

Atletiko sada na četvrtom mestu tabele ima 16 bodova, dok je Valensija na sedmom mestu sa 12 pošto pet godina već nije upisala trijumf nad ‚Jorgandžijama‘.

Hetafe je savladao Leganes sa 2:0 i drugim uzastopnih trijumfom došao na deobu petog mesta sa 13 bodova. Oba gola za domaći tim postigao je Anhel u 64. i 84. minutu. Leganes je ostao na začelju tabele sa svega dva osvojena boda.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za Hetafe.