20.10.2019 | 14.09 > 14:13

Lukas Perez u seriji, Selta pala u Baskiji

Fudbaleri Alavesa pobedili su Seltu 2:0 u prvom meču nedeljnog programa 9. kola La Lige.

Lucas Perez

Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Ekipa iz Baskije je upisala drugi trijumf u poslednja tri meča u šampionatu i nalazi se u krugu timova koji su odvojili 11 bodova, dok je Selta zabeležila četvrti neuspeh i sa 9 bodova na deobi je 17. pozicije sa Eibarom.

Alaves je bio bolji rival u većem delu utakmice, a najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu viđeno je u 35. minutu. Sudija Hose Luis Gonzales je pokazao na belu tačku zbog navodonog igranja rukom jednog fudbalera Selte, ali je posle konsultacije sa VAR preinačio odluku.

Tim iz Vitorije je poveo u 50. minutu, kada je Lisandro Magaljan sjajno reagovao posle kornera i glavom matirao čuvara mreže gostiju Rubena Blanka.

Na drugi pogodak čekalo se do 82. minuta. Fudbaleri ekipe iz Viga su pogrešili na sredini terena i tako omogućili Vidalu da asistira Lukasu Perezu za konačnih 2:0. Bio je to treći pogodak iskusnog napadača u trećem uzastopnom meču u La Ligi.