20.10.2019 | 15.55 > 16:00

Sosijedad prekinuo loš niz, sedmi gol Morona

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Betis u meču devetog kola La lige rezultatom 3:1.

Stadion Real Sosijedada

David Ramos, Getty Images

Betis je bolje otvorio meč u San Sebastijanu, a prednost gostima doneo je Loren Moron u 12. minutu. Najboljem strelcu lige je to bio sedmi gol u sezoni.

Za izjednačenje Sosijedada pobrinuo se Garsija, koji je u 22. minutu postigao autogol, a sve je definitivno krenulo naopako po goste kada je u 36. minutu Vilijan Hose doneo vođstvo domaćem timu.

Sjajnu i veoma efikasnu partiju nastavili su fudbaleri Sosijedada i u drugom poluvremenu.

Na 3:1 povisio je Portu, koji je u 58. minutu iskoristio asistenciju Ojarzabala.

Real Sosijedad je na četvrtom mestu na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i petoplasirani Atletiko Madrid, a ovim trijumfom Sosijedad je uspeo da se vrati na pobednički kolosek posle dva vezana poraza.

Betis je na 18. poziciji sa devet bodova.