U prvom meču subotnjeg programa u desetom kolu Primere Leganes je slavio protiv Majorke, a pobedu je slavio i Valjadolid.

Leganes

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Leganes

Fudbaleri Leganesa slavili su protiv Majorke pred svojim navijačima i do pobede došli minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču viđen je u 31. minutu kada je Martin Brajtvajt iskoristio dodavanje Rosalesa i zatresao mrežu gostiju.

U nastavku je Leganes imao nekoliko izglednih prilika da potvrdi pobedu, a na kraju ih je poslužila i sreća pa Majorka nije iskoristila dva zicera koja je imala u nadoknadi vremena.

Leganes je sa 20. došao na 19. mesto i konačno upisao prvu pobedu u sezoni i sada ima pet bodova, dok je Majorka nakon spektakularne pobede protib Rela, doživela šesti poraz u sezoni i sa deset bodova je na 15. mestu.

Pobedu je slavio i Valjadolid koji je pred svojim navijačima savldao Eibar 2:0.

Sve je u ovom meču rešeno za 39 minuta.

Domaći su poveli u 10. minutu golom Gvardiole, a trijumf je potvrdio Salisu upravo u 39. minutu.

Marko Dmitrović imao je dve odbrane pa je svoj tim spasao i ubedljivijeg poraza.