29.10.2019 | 20.42 > 20:49

Gol Morate, pa golčina Peresa – Atletiku samo bod

Fudbaleri Alavesa i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u prvom meču 11. kola španske Primere.

Alvaro Morata

Getty Image/Juan Manuel Serrano Arce

Vodeći gol postigao je Alvaro Morata u 70. minutu posle lepe timske akcije. Na kraju je Morata izveo dupli pas sa Koreom i plasirao loptu pored golmana Paćeka u mrežu.

Samo dva minuta kasnije solidnu šansu propustio je Korea, da bi u 83. minutu stigla kazna – Lukas Peres oslobodio se dvojice protivničkih igrača i iskosa sa desne strane sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u suprotne rašlje. Peres tako nastavlja sa spektakularnim potezima, pošto je u prošlom kolu makazicama dao gol Viljarealu.

Sport klub

Prethodno smo gledali izjednačen meč, u prvom poluvremenu čak i dosadan, pa je nerešeni rezultat verovatno najpravedniji ishod. Jorgandžije sada imaju 20 bodova, koliko i prvoplasirana Granada, ali uz meč više, dok su Baski 13. na tabeli sa 12 bodova.

Atletiko u subotu od 18.30 gostuje Sevilji, a dan kasnije Alaves od 16 sati gostuje Osasuni u Pamploni.