Remi na Mestalji, Bardi pokorio Baskiju

Primera 30. okt 201921:22 > 21:30
Printscreen

U prva dva meča 11. kola La Lige koji se igraju u sredu Levante je slavio na gostovanju Real Sosijedadu u San Sebastijanu, dok je na Mestalji u derbiju bilo nerešeno.

Veliki trijumf Levantea najavio je makedonski reprezentativac Enis Bardi u 24. minutu posle fenomenalne akcije i lepe završnice kada je lobovao golmana Remira. Na 2:0 do poluvremena povisio je Borha Majoral u 40. minutu. Jedino što je domaćin uspeo do kraja je da u 47. minutu prepolovi zaostatak, a strelac je bio Vilijan Hoze. Real Sosijedad ostaje šesti sa 19 bodova, dok Levante na 10. mestu ima pet bodova manje.

U derbiju kola Valensija i Sevilja odigrali su nerešeno 1:1 na Mestalji. Poveo je gostujući tim preko Okamposa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Sobrino u 81. minutu, čime je doneo bod Slepim miševima. Sevilja je na deobi trećeg mesta sa Granadom i madridskim Atletikom sa po 20 bodova, dok je Valensija 11. sa šest bodova manje.