SK

30.10.2019 | 22.15 > 22:18

Munijanov šou srušio Espanjol

Atletik Bilbao ostvario je novu pobedu pošto je u meču 11. kola savladao Espanjol 3:0 uz sjajnu rolu Ikera Munijaina.

Athletic Bilbao

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Atletik Bilbao bio je ubedljiv u susretu sa Espanjolom. Klub iz Baskije poveo je već u 4. minutu golom kapitena Ikera Munijaina koji se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala. Samo 13 minuta kasnije, nakon prvog kornera za doimaći tim lopta je stigla na ivicu kaznenog prostora do Munijaina koji je nakon prijema grudima šutem iz poluvoleja psotigao briljinatan gol. Konačan rezultat za kraj crne serije od 5 ligaških mečeva bez pobede, delo je espanjolovpog igrača Viktora Gomesa koji je postigao autogol.

Baski su osmi na tabeli sa 16 bodova, dok je Espanjol 19. pretposlednji sa osam bodova.