02.11.2019 | 14.52

Valensija preokretom do pobede u Kataloniji

Fudbaleri Valensije savladali su Espanjol u gostima sa 2:1 (1:0) u meču 12. kola španske Primere. Slepi miševi sada su osmi sa 17 bodova, dok su Katalonci pretposlednji sa osam.

Espanyol

Eric Alonso, Getty images

U 31. Kondogbija je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a Mark Roka precizno je plasirao loptu u donji levi ugao za vođstvo domaćih.

Prethodno smo u ranoj fazi meča videli dve velike prilike – u sedmom minutu Čerišev je šutirao malo iznad gola, a dva minuta kasnije na drugoj strani je Silesen odbranio udarac Dardera.

U 56. minutu sudija je posle konsultacija sa VAR tehnologijom poništio penal koji je prvobitno dosudio za Valensiju, ali Slepi miševi nisu posustajali i izjednačili su u 69. minutu – sada je uistinu dosuđen penal posle starta Gomesa Viktora, a Dani Pareho je snažno šutirao i izjednačio rezultat.

Preokret je kompletirao Maksi Gomes u 80. minutu, koji je precizno šutirao glavom posle ubacivanja sa leve strane.

U sledećem kolu Valensija dočekuje Granadu, a Espanjol gostuje Atletiku u Madridu.