Goleada, tri penala i slavlje Osasune

Fudbaleri Osasune savladali su Alaves 4:2 u meču 12. kola španske La lige.

Osasuna

Getty Image

Bolje su otvorili duel fudbaleri Osasune, pa su već u 26. minutu imali dva gola prednosti.

U 20. minutu je Garsija otvorio goleadu, samo šest minuta kasnije u listu strelaca upisao se Čimi Avila.

Na 2:1 smanjio je Viktor Laguardija već u 27. minutu.

Domaći tim uspeo je da povisi na 3:1 pre odlaska na pauzu.

Tores je u šestom minutu nadoknade prvog dela igre bio precizan sa bele tačke.

Drugi deo igre počeo je bolje po goste. U 51. minutu Peres je iz penala smanjio na 3:2, a tačku na uzbudljiv meč stavio je Viljar još jednim pogotko iz penala u 55. minutu.

Osasuna se sada nalazi na osmom mestu na tabeli, upisala je četvrti trijumf i ima 18 bodova.