09.11.2019 | 18.00

'Slepi miševi' produbili krizu Granade

Fudbaleri Valensije savladali su sa 2:0 na svom terenu Granadu u 13. kolu Primere.

Daniel Wass

Gonzalo Arroyo Moreno Getty Images Sport

Domaći tim slavio je zahvaljujući golovima Danijela Vesa u 74. i Ferana Toresa u sedmom minutu sudijske nadoknade. Bili su to prvi golovi ove sezone i danskog i španskog fudbalera. Slepim miševima je to bila druga pobeda zaredom, peta u sezoni. S druge strane Granada je pretrpela treći poraz u nizu, petu ove sezone.

Granada je igrala ofanzivnije u prvom poluvremenu, ali nije zaostajala ni Valensija. Ipak, mreže su mirovale prvih 45 minuta.

U 56. minutu su se poradovali domaći navijači, pošto je Danijel Pareho postigao gol. Ipak, sudija Havijer Fernandes je odlučio da proveri situaciju pomoću video tehnologije. Tom prilikom je ustanovljeno da je golu prethodnio ofsajd, zbog čega je rezultat ostao nepromenjen.

Ipak, 'slepi miševi' su ipak poveli u 74. minutu. Precizan je bio Danijel Vas. Pogodak je potvrdio VAR.

Imali su domaći uskoro još jednu dobru priliku do kraja. Ipak, Kevin Gameiro je bio neprecizan. Konačni rezultat postavio je u sedmom minutu nadoknade Feran Tores.

Valensija je ipak na tabeli i dalje iza Granade. Obe ekipe imaju po 20 bodova.