Denis Doyle/Getty Images

09.11.2019 | 20.26 > 20:30

Real silan u Eibaru, dva penala i četiri gola za čelo

Fudbaleri madridskog Reala slavili su ubedljivo na gostovanju protiv Eibara rezultatom 4:0 u okviru 13. kola španske La Lige.

Karim Benzema

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Real je posle pobede prvi na tabeli sa dva boda više od Real Sosijedada, koji od „kraljevskog kluba“ ima i meč više.

Madridski tim je do prednosti gošao u 17. minutu kada je posle velike gužve i nekoliko odbitaka loptu u pražnu mrežu poslao Karim Benzema za 1:0.

Već tri minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je bio Serhio Ramos iz penala, pošto je prethodno oboren Eden Azar.

U 29. minutu dosuđen je novi jedananesterac, a ovog puta je oboren Lukas, a strelac za ekipu Zinedina zidana bio je ponovo Benzema.

Konačnih 4:0 postavljeno je u 61. minutu, kada je Urugvajac Federiko Valverde precizno plasirao loptu u donji desni ugao Eibarovog gola nakon preciznog pasa Luke Modrića.

Čitav meč na golu Eibara proveo je golman srpske reprezentacije Marko Dmitrović, dok u sastav tima iz prestonice nije bilo Luke Jovića.

Eibar je trenutno 15. na tabeli, a osvojili su 15 poena u prvih 13 mečeva u šampionatu.

Priliku da se izjednači sa Realom na čelu imaće i Barselona, koja će u subotu uveče igrati protiv Selte na „Kamp Nouu.“

Sledeći meč za Real biće duel sa Real Sosijedadom, koji je na programu 23. novembra.

U prvom subotnjem meču 13. kola Primere Alaves je bio siguran u pobedi protiv Valjadolida.

Fudbaleri Valensije savladali su sa 2:0 na svom terenu Granadu u 13. kolu Primere.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.