Alex Caparros/Getty Images

09.11.2019 | 22.52

Dva preslikana slobodnjaka i het-trik Mesija za trijumf

Fudbaleri Barselone pobedili su Seltu na svom terenu u 13. kolu La Lige rezultatom 4:1, uz fantastičnu partiju Lionela Mesija, koji je postigao 34. het-trik u prvenstvu i time se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom.

Lionel Mesi

Alex Caparros, Getty Images

Lionel Mesi

Fantastični Argentinac je prvi pogodak dao iz penala, a naredna dva iz slobodnog udarca i to gotovo - identična.

Barselona je kontrolisala ritam od starta utakmice i do vođstva je došla u 23. minutu. Josef Aido je igrao rukom u šesnaestercu, sudija Kuadra pokazao je na penal, a siguran izvođač bio je Mesi.

Gosti iz Galicije uspeli su da izjednače u 42, kad je Olasa sa 25 metara odlično pogodio u gornji levi ugao.

Potez Urugvajca kao da je predstavljao izazov za Mesija, pa je Argentinac vrlo brzo pokazao deo svoje magije.

U 45+1. minutu Barselona je dobila slobodnjak na gotovo identičnoj poziciji sa koje je Selta došla do gola, loptu je namestio Mesi i, poput Olasa, poslao je u levi ugao za prednost na poluvremenu.

Nije mnogo vremena u nastavku bilo potrebno napadaču Katalonaca da ponovi majstoriju.

U 48. minutu opet je dosuđen slobodan udarac za domaće na oko 25 metara od gola - egzekucija je bila identična, pa je golman gostiju Blanko u neverici gledao šta ga je snašlo.

Mesi je tim het-trikom došao do osam pogodaka u sezoni i nalazi se na deobi druge pozicije liste strelaca sa Morenom iz Viljareala. Lider je Karim Benzema sa devet golova.

Konačan rezultat postavio je Serđi Buskets u 85. minutu prvim golom u sezoni.

Ekipa Ernestea Valverdea trijumfom je ostala na prvoj poziciji tabele sa 25 bodova, koliko ima i madridski Real. Tim iz Viga je 19. sa devet poena.