Catherine Ivill/Getty Images

10.11.2019 | 13.55

Tri penala i slavlje Majorke protiv Viljareala

Villarreal CF

Fudbaleri Majorke slavili su u prvom nedeljnom meču 13. kola La lige protiv Viljareala kod kuće rezultatom 3:1.

Mallorca

Alex Caparros, Getty Images Sport

Mnogo je konkretnija bila Majorka od početka meča, a već u prvom poluvremenu bilo je jasno ko će kontrolisati duel.

Žunior je sa bele tačke pogodio za vođstvo Majorke u 13. minutu, a zatim je meč praktično rešen posle još jednog penala.

Rodriges je u 23. minutu zatresao mrežu gostiju.

Jedini gol za goste postigao je Santi Kasorla u 49. minutu – bio je to treći dosuđeni penal na utakmici.

Jedini pogodak iz igre dao je Kubo za 3:1, kada je u 53. minutu iskoristioi asistenciju Febasa.

Majorka je posle ovog trijumfa na 16. mestu na tabeli i ima 14 bodova, a u narednom kolu gostuje Levanteu.

Viljareal je na devetoj poziciji sa 18 bodova, a sezonu nastavlja duelom protiv Selte iz Viga.

Mečeve španskog fudbalskog šampionata pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.