Getty Images/Stuart Franklin

10.11.2019 | 18.11 > 23:00

Preokret Atletika, Sevilji derbi Andaluzije

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Espanjol kod kuće, u meču 13. kola La Lige, posle preokreta sa 3:1 i došli do šeste ovosezonske pobede.

Alvaro Morata

Getty Image/Juan Manuel Serrano Arce

Gosti iz Katalonije poveli su u 38. minutu iz jedinog šuta u okvir gola na meču. Strelac je bio Serhi Darder na asistenciju Sančesa.

Do poluvremena su Jorgandžije uspele da poravnaju. Igrao se u 45+1. minut, kad je Anhel Korea ubačenu loptu Alvara Morate sproveo u mrežu.

Morata je u 58. doneo je domaćima preokret postigavši gol u šestom uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima, a konačnih 3:1 postavio je Koke u sudijskoj nadoknadi.

Ekipa iz Madrida je treća na tabeli sa 24 boda, jednim manje od Reala i Barselone. Espanjol ostaje na 19. poziciji sa osam poena.

Sevilja je pobedila Betis na strani u andalužanskom derbiju sa 2:1.

Gosti su poveli u 13. minutu preko Lukasa Okamposa, koji je sjajno natrčao na odbijenu loptu i sa petnaestak metara poslao je ispod ruku golmana Roblesa.

Betis je do poluvremena uspeo da izjednači. Igrao se 45. minut, kad je desni bek Emerson sjajno skočio na centaršut sa leve strane i spustio loptu do Lorena u petercu - egzekucija je bila rutinska.

U nastavku se nije dugo čekalo na novi gol i on je viđen u mreži domaćih. U 55. minutu, Banega je odlično proigrao Luka de Jonga, a ovaj izbegao ofsajd zamku i pogodio pod prečku.

Duel Hetafea i Osasune završen je bez pobednika i golova.