30.11.2019 | 18.10 > 18:13

Sosijedad predvođen Edegorom 'slomio' Eibar

Fudbaleri Sosijedada savladali su Eibar u baskijskom derbiju rezultatom 4:1 u okviru 15. kola La Lige.

Martin Odegaard

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Tim iz San Sebastijana je trijumf obezbedio golovima u drugom poluvremenu, pošto je posle prvih 45 minuta bilo 1:1, a junak pobede bio je Martin Edegor.

Sosijedad je poveo u 25. minutu golom Robina le Normana, koji je glavom zatresao mrežu Marka Dmitrovića posle slobodnog udarca Odegora. Le Norman je, inače, u igru ušao u devetom minutu posle povrede Elustonda. Deset minuta kasnije gosti su izjednačili preko Papea Diopa, koji je iskoristio veliku grešku Igora Zubeldije, koji je predao loptu igračima Eibara.

U prvom poluvremenu poništena su dva gola – Mikelu Ojarzabalu zbog ofsajda za Sosijedad, a zatim i Eibaru zbog igranja rukom Ćarlesa.

Drugo poluvreme donelo je odličnu igru domaćina, a Ojarzabal je vratio vođstvo timu iz San Sebastijana volej udarcem levom nogom. Na 3:1 je povisio Vilijam Hose dobrim udarcem iskosa sa leve strane, a najlepši gol viđen je u 80. minutu, kada je Odegor sa 15 minutu skoro pa lobovao Dmitrovića, koji osam utakmica zaredom nije sačuvao svoju mrežu.

Posle takvog raspleta, Sosijedad ima 26 bodova na četvrtom mestu, pet manje od vodećeg Reala, koji ima utakmicu manje. Eibar je na 16. poziciji sa 15 bodova.