SK

07.12.2019 | 20.23 > 20:38

Derbi Valensije iz keca u dvojku, slavlje Slepih miševa

Valencia CF

U gradskom derbiju Valensije istoimeni klub slavio je na gostovanju Levanteu 4:2, iako je gubio 2:0.

Valencia CF

Denis Doyle/Getty Images

Levante je mnogo bolje počeo meč, posebno Rođer Marti. U 11. minutu iskoristio je asistenciju Enisa Bartija za 1:0. Marti je u 20. minutu sa penala duplirao prednost i delovalo je da će Valensija doživeti novi poraz. Paradoksalno, Marti koji je bio ozbiljan kandidat za igrača meča, potpuno je preokrenuo tok utakmice, pošto je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena nesrećno zatresao sopstvenu mrežu i udahnuo život gostima.

U drugom delu na scenu je stupio Kevin Gameiro. Postigao je prvo izjednačujući gol u 57. minutu, a njemu je prethodio velika greška fudbalera Levantea, koji su poklonili loptu na sredini terena Rodrigu. On je sjajno povukao i na kraju majstorski na tacni poslužio Gameira. Samo dva minuta kasnije sjajnim udarem sa 13, 14 metara iskosa u suprotan ugao Gameiro je doneo potpuni preokret i bilo je jasno da je momentum na strani Valensije. U 74. minutu Falkon je dobio drugi žuti karton i ostavio domaće sa igračem manje. Tačku na derbi stavio je Feran Tores u 88. minutu.

Valensija je na deobi četvrtog mesta sa Real Sosijedadom, Atletik Bilbaom i Atletiko Madridom sa po 26 bodova, dok je Levante 11. sa 20 bodova.