08.12.2019 | 13.59

VAR "poništio" tri gola, trijumf Hetafea

SD Eibar

Fudbaleri Hetafea pobedili su Eibar sa 1:0 u prvom nedeljnom meču 16. kola Primere.

Jedini gol na meču postigao je Anhel u 67. minutu – asistirao mu je Suares, a Anhel je obišao golmana i poslao loptu u mrežu.

Zapravo, to je jedini gol koji je bio priznat, pošto su u drugom poluvremenu čak tri gola postignuta posle konsultacija sa VAR sobom – u 52. minutu za potencijalnih 0:1, tri minuta kasnije za 1:0 i u samoj završnici meča za 0:2.

Osim toga, najbolju šansu za Hetafe imao je Miramontes, koji je pogodio prečku u završnici prvog poluvremena, a prethodno je i Eibar mogao da povede da je Garsija Kike bio precizniji u 19. minutu.

Do kraja meča Fabio Oreljana je u 97. minutu dobio direktni crveni karton, iz očaja, kada je sve već bilo odlučeno.

Hetafe je četvrti na tabeli sa 27 bodova, a Eibar je 16. sa 16 osvojenih bodova. U sledećem kolu Hetafe dočekuje Valjadolid, a Eibar gostuje u Bilbaou.